Ana Sayfa Yaşam KORE DİZİLERİ Mİ? YOKSA SİZ HALA…

KORE DİZİLERİ Mİ? YOKSA SİZ HALA…

4234
0

KORE DİZİLERİ Mİ? YOKSA SİZ HALA…

Ölmeden önce izlenecek 10 Kore dizisi

Yıl olmuş 2017 ve siz hala bu renkli, ışıltılı, eğlenceli, lezzetli(!) ,fantastik dünyadan habersiz yaşıyorsanız esefle kınıyoruz. Cık cık cık 🙂

Neyse ki bizler bugünler için varız. Şimdi yavaşça boylu boyunca uzandığınız yatağınızdan doğrulup yönergelerimizi takip ederek ilk dizimizin play tuşuna basın. Sizin için hazırladığımız “ Ölmeden önce izlenecek 10 Kore dizisi” listesini buzdolabınıza yapıştırmayı ihmal etmeyin.

Boys Over Flowers kore dizileri
1- Boys Over Flowers ( IMDB. 8,3 ) : Efsanedir o yaa! Başlangıcı bununla yapmanız çok önemli. F4 ü izledikten sonra zaten fazla söze gerek yok. Aşk mı? Alası var. Entrika mı? Ah o Gu Jun Pyo’nun anası yok mu oo! Yüzü yere gelesice. Eğlence mi? Sesli gülmek artık hayatınızın bir parçası olacak.

 Secret Garden kore dizileri

2- Secret Garden ( IMDB. 8,5 ) : Adamlar yapmış arkadaş. Dizinin konusu tamamen fantastik bir olaya dayanıyor. Gördüğünüz zenginlikten başınız dönecek. Hele o arabalar. “Bi tur bineyim mi abi?” demekten kendinizi alamayacaksınız. Başroldeki adamın ukalalığına ne demeli. Eh işte yalan dünya hep kötüyü sevdirir zaten 🙂

Playful Kiss kore dizileri

3- Playful Kiss ( IMDB. 7,7) : Bu Koreliler de kızları hep kafasız, beceriksiz yazıyor. Ama zeki, yakışıklı, ukala doktorumuz devreye girince tabi işin rengi değişiyor.

Personal Taste kore dizileri

4- Personal Taste ( IMDB. 7,7 ) : Boys over flowers ile başladıktan sonra muhtemelen bayan izleyicilerin % 256588 si “Lee Min Ho olsun da çamurdan olsun “ diyecektir. Onun için spoilera gerek yok takılın işte 🙂

My Girlfriend is a Gumiho kore dizileri

5- My Girlfriend is a Gumiho ( IMDB. 8,0 ) : Tabi kuru kuru dizi izlenmiyor. Onların kültürüne de oldukça hakim oluyorsunuz. Adamlar kendi mitlerini öyle harmanlamış ki hayran olmamak elde değil. İşte yine fantastik bir öğe. Dokuz kuyruklu tilki- Gumiho. Bazen “eyvah kız yiyecek galiba yiğidim aslanım kara yağız güpgüzel oğlanı “ diyerek yüreğiniz ağzınıza geliyor.

Rooftop Prince kore dizileri

6- Rooftop Prince (IMDB. 8,1) : Tarihine köküne kadar sahip çıkan bir millet var karşınızda. En eğlenceli dizilerinde bile atalarını anmayı ihmal etmiyor adamlar. Tabi merak edip neymiş bu “Joseon dönemi ya” diyorsunuz Allah var. Sıkı güldürüyor yalnız bu dizi de. En çok eğlendiklerim arasındadır kendileri. Günümüze uyum sağlamaya çalışan bir Joseon kralı! ( fena spoiler oldu 🙂 )

City Hunter kore dizileri

7- City Hunter ( IMDB. 8,4 ) : İşte yine bir Lee Min Ho klasiği. Bakmalara doyamadık  “Bu ülkede aksiyon çekilecekse onu da en iyi biz çekeriz “ demiş ellam. (Poyraz Karayel edasıyla okuyunuz !)

Reply Me kore dizileri

8- Reply Me 1994-1988-1997 ( IMDB. 9,1) : Evet bu bir üçleme. Ama öyle bizim Bal-Süt-Yumurta gibi sessiz sedasız değil. Bol bağrışmalı, bol eğlenceli, bol konuşmalı; dolu dolu tam bir aile serisi. Yüksek dozda nostalji içerir, yer yer gözlerinizde sağnak yağış görülebilir. 80 leri bu kadar iyi anlatan, detaylara bu kadar hakim bir yapım zor bulunur. Ha bir de “ Aaa onlar da mı kaseti kalemle sarıyormuş? “ gibi komik tepkiler verebilirsiniz. (Yayınlandığı tarihte en yüksek ratingleri toplamış sıkı bir dizidir!)

Hyde, Jekyll and Me kore dizileri

9- Hyde, Jekyll and Me ( IMDB. 7,1 ) : Bu diziye yeni başladım ancak Secret Garden dan sonra ufak da bi Hyun Bin hastalığı oluyor haliyle 🙂 Orijinal bi senaryo. Benzer Amerikan yapımları da mevcut. Disosiyatif kimlik bozukluğu ancak bu kadar iyi işlenebilirdi. Ya bir de zenginlik bi adama bu kadar mı yakışır? Dünya malı işte sevmedi bizi ne edek 🙂

The King 2 Hearts kore dizileri

10- The King 2 Hearts (IMDB. 7,9) : Liste uzar gider ama bunu izlemezseniz gönül koyacağım vallahi sevgili okurlar! Güney ve Kuzey Kore gerilimi, siyasi, askeri ilişkiler, aksiyon, kötülük hem de şeytana havai fişek patlattıracak kadar kötülük. Tabii ki aşk olmadan olmaz. Uykuyu tedavülden kaldıracak bu dizi iddia ediyoruz.

Bunları izledikten sonra eminim siz de “Yoksa siz hala annenizin dizisini mi izliyorsunuz?” diyeceksiniz.

Kalimero sizin bir korecan olup olmadığınızı bu yazı ile test ediyor, buradan alalım 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz