Ana Sayfa Haberler Uygulama üreticilerinin hileleri – internette kontrol kaybı

Uygulama üreticilerinin hileleri – internette kontrol kaybı

309
0

Manipülatif uygulamalar sağlık riski oluşturuyor. Aşağıdaki yöntemlerle tehlikeyi azaltabilirsiniz.

> Tüm uygulama bildirimlerini kapatın Numaralı kırmızı daireler, sizi uygulamaya düzenli çekmek cezbetmek ve sizi orada daha fazla manipülasyona maruz bırakmak için bir hile.

> Sosyal medyayı cep telefonunuzun ana ekranından kaldırın Böylece ikide bir ne oldu, yeni ne var gibi sorular sorup uygulamayı açmak zorunda hissetmezsiniz. Genelde önemli bir şey de yoktur zaten.

> Zamanlayıcı ayarlayın Birçok uygulama zamanı unutturacak şekilde tasarlanıyor. Bir zamanlayıcıya veya benzer bir çıkış noktası kullanıp kendinize hatırlatın.

> Uygulamaları somut bir amaçla açınUygulamaları can sıkıntısından açmaktan kaçının. Önce somut bir hedef tanımlayın ve ulaşır ulaşmaz uygulamayı kapatın. Örneğin, bir mesajı yanıtlamak veya içerikte beş dakika boyunca gezinmek gibi.

> Kullanım davranışınızı gözlemleyin. Kontrolünüzü kaybetmekten kaçının ve uygulamayı ne kadar süreyle ve isteyerek kullandığınıza dikkat edin. Artık eğlenceli olmadığını veya can sıkıcı olduğunu fark etmiyoruz. Bunun farkına vararak kendi çıkış noktamızı belirleyebiliriz.

> Duygularınızı gözlemleyinBazı oyunlar sizi strese sokar, sosyal medya bazen yalnızlık ve hayal kırıklığı-na neden olur. Sorun siz değilsiniz, bu uygulamadır. Kapatın ve zihninizi rahatlatın.

> Zorlama Döngüsünü Tanımlayın. Bir uygulamayı kapattıktan hemen sonra açıyor musunuz? Ya da nadiren istekli mi hissediyorsunuz? Bunun nedeni, uygulama tarafından oluşturulan ve kötüye kullanılan bir zorlayıcı döngü olabilir.

Kaynak : chip dergisi

Önceki İçerikAntep – Urfa 2 günlük Kısa Seyahat Planı
Sonraki İçerikSMR hard diskleri tanımak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz