Ana Sayfa Haberler NETFLIX ABD/USA İçeriklerine Ulaşmak

NETFLIX ABD/USA İçeriklerine Ulaşmak

1287
0

Netflix Amerikayı izlemek, bölgenize kısıtlanmış içeriklere ulaşmak için aşağıdaki işlemleri yapabilirsiniz.

Netflix ABD’ye erişmek isteyen bazı kişiler var. Oradaki içeriklerin bir kısmı TR’de yok. Bu yüzden Türkiye’de yaşarken Netflix ABD dizilerini nasıl izleyeceğinizi anlatacağım. İnternet özgür bir alan, her içeriğe erişebilirsiniz.

Stüdyolar, özel yayın haklarını kablo, uydu ve yayın hizmet sağlayıcılarına satarlar. Netflix ve Netflix’e benzeyen şirketler yayın sunmak istediği her ülkede bu hakları almak zorundadır. Mali ve düzenleyici sınırlamalar, tüketicilerin içeriğe erişiminde büyük rol oynar.

Merkezi California’da olan Netflix, ABD’de yaşayan abonelerine en büyük film, dizi, belgesel ve şov içeriklerini sunar. İçerikler ise diğer ülkelere göre daha fazla ve daha kalitelidir.

Film ve dizi endüstrisindeki telif hakkı sahipleri 2016 yılından itibaren Netflix ve benzeri şirketlere birçok baskı yapmıştır. Şirketlere “Her ülkenin kendi içeriği olacak ve bu içeriğe sadece o ülkedeki insanlar erişebilecek.” diye baskı uygulamışlardır.

Film ve dizi endüstrisinin baskısıyla 2016’dan itibaren Netflix, kendi ana ülkelerinde olsa dahi farklı ülkelerin içeriğini görüntüleyen kullanıcıları bloklayacağını duyurmuştur. [Bugüne kadar kimseyi bloklamamıştır.]

Eğer Netflix, farklı bir ülkenin içeriğine erişiminizi tespit ederse, içeriğe erişimi bloklar. Hesabınıza giriş yapabilirsiniz ama seçilen filmi ya da diziyi oynatmaya çalıştığınızda, şu hata mesajını alırsınız: “Bir hata oldu galiba”

Bu hata kodunu almamak, Netflix ve benzeri şirketlere yakalanmadan dizi/film/şov vb. içeriklere erişebilmek için proxy değiştirebilirsiniz. Ya da VPN kullanabilirsiniz. Ne – Nasıl yapılacak kısaca anlatıyorum şimdi.

Eğer VPN’le Netflix izlemeye çalışırken, hata kodunu hala alıyorsanız bu iki anlama gelebilir: a) Kullandığınız VPN, Netflix tespitini aşamıyor olabilir. b) Bir Netflix VPN’i kullanıyorsunuzdur ama bağlandığınız sunucu, Netflix tarafından tanınmış ve kara listeye alınmıştır.

Tüm VPN’ler aynı yeteneklere sahip değil. Gizlilik, torrentleme ve IP adresinizi değiştirmek için harika olan birçok premium VPN, zorlu Netflix VPN bloğunu aşamayabilir. VPN hizmetlerinin en çok zorlandığı 2 alan var. Birincisi Netflix ikincisi Çin Güvenlik Duvarı.

Netflix için en iyi VPN hizmetlerini tavsiye edebilmek için sürekli olarak VPNleri deniyoruz ve yeniden test ediyoruz. Örnek olarak, HideMyAss’i kullanarak yayın izlemeye çalıştığımızda, Yayın Hatası aldık. Fakat ExpressVPN, AirVPN, NordVPN ve SurfsharkVPN oldukça başarılı.

Türkiye’de hangi VPN hizmetlerinin aktif olarak çalıştığını araştırın. Türkiye, VPN hizmetlerini blokluyor. Kullandığınız bir VPN’nin serverlarında da sorunlar olabilir. Örneğin; bir VPN’nin ABD serverında sorun yaşarsanız canlı desteğe başvurun. Onlar sizi yönlendirecektir.

Ek olarak “Ücretsiz VPN hizmetleri işe yarar mı?” sorusu var. Ücretsiz VPNlerin 2 ana sorunu var. Hızın yavaş olması ve düşük bant genişliği. İkincisi ise Netflix, ücretsiz sunucuları çok kolay yakalıyor ve tespit ediyor.

Ücretsiz VPN hizmetleri, işletme maliyetlerini genelde üçüncü kişilere bilgilerinizi satarak karşılarlar. Şirketler ayrıca erişiminiz olan sunucu sayısını da sınırlayarak, Netflix’in, sizi bloklamasını kolaylaştırır. Bu yüzden ücretsiz VPN kullanmanızı tavsiye etmem.

Zet Lorento

İnternet Alemi Notu : Proxy sunucu ve VPN kullanarak yapılan işlemler, kullandığınız sunucular tarafından kayıt edilebilmektedir. Güvenilir Proxyler ve VPN sunucular kullanınız.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz