Ana Sayfa Yaşam Diziler Boston Mucizesi Nedir ? City On Hill Dizisi Konusu ?

Boston Mucizesi Nedir ? City On Hill Dizisi Konusu ?

1841
0

Boston Mucizesi (Boston Silah Projesi ve Ateşkes Operasyonu  olarak da bilinir), 1996 yılında Boston, Massachusetts’te uygulanan problem odaklı bir polis girişimidir. Program özellikle genç yaşta silah kullanmayı ve buna bağlı şiddeti büyük çapta bir sorun olarak hedefliyordu. Plan, Kriminoloji uzmanı David M. Kennedy’nin çalışmalarına dayanmaktadır.

1980’lerin sonunda ve 1990’ların başında, Boston, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok şehir gibi, gençlerin cinayet işleme salgınıyla karşılaştı. Silahlı şiddet özellikle Roxbury, Dorchester ve Mattapan gibi yoksul şehir mahallelerinde yoğunlaşmıştı.

Boston’daki gençlerin işlediği cinayet (24 yaş ve altı)% 230 arttı – 1987’de 22 mağdurdan 1990’da 73’e . Boston’da, 1991-1995 yılları arasında yılda ortalama 44 gençlerin işlediği cinayet gerçekleşti. Boston Mucizesi / Ateşkes Operasyonu probleme yönelik bir polisiye yaklaşım gerçekleştirdi ve En çok suç işlenen belirli yerlere odaklandı. Silahlı şiddet sorununun iki unsuruna odaklanıldı: yasadışı silah kaçakçılığı  ve çete şiddeti.

Giriş Sonucunda Gençlerin işlediği cinayetlerde %63 azalma olmuştur. O zamandan beri, Boston Mucizesi / Ateşkes Operasyonu, Güvenli Topluluklar Grubu Şiddet Müdahalesine İlişkin Ulusal Ağa dönüşmüştür.

IMDB Puanı:8.5

WiMDB Puanı : 9

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz