Ana Sayfa Editörden WordPress Bu sayfaya erişmek için yeterli izniniz yok Hatası

[ÇÖZÜM] WordPress Bu sayfaya erişmek için yeterli izniniz yok Hatası

3121
1

Aşağıdaki çözümü denemeden önce yaptıklarım :

  • Tüm pluginleri devre dışı bırakmak. (FTP ile sunucuya bağlanıp plugin isimlerinin başına . işarei koymak veya database üzerinden)
  • Tüm temaları aynı yöntemle devre dışı bırakmak (twentyeleven hariç. yoksa siteye yüklemek)
  • wp_user_meta ve users tabloları ile oynayıp rolleri değiştirmeye çalışmak. (a:1:{s:13:”administrator”;s:1:”1″ gibi)
  • wp-config.php dosyasına eklemeler yapmak.
  • Cache dosyalarını silmek
  • Tüm admin klasörünü yenilemek
  • Siteyi başka yere taşımak

Yukarıda saydığım işlemlerin hiçbirisi problemimi çözemedi. En sonunda aşağıda yer alan çözümü buldum. Kod sitenize yeni bir yönetici ekliyor.

Altta yer alan SQL cümlesini kendi sitenize uygun olarak değiştirip phpmyadmin üzerinden SQL cümlesi olarak çalıştırınız.

DİKKAT EDİNİZ*
Aşağıda kırmızı yazılı olan 6 sayısı sizin admin id numaranızı işaret etmektedir. userdata tablonuza bakarak bu sayıyı öğrenebilirsiniz. Örneğin bende 5 adet kullanıcı vardı. 6. olarak eklediğim için bu sayı 6 oldu. Her wordpress sitesinde farklı olabilir.

wp_users ve wp_usermeta wordpress için varsayılan tablo isimlendirmeleridir. Sizin tablo isimlendirmeleriniz (table prefix) farklı olabilir. lütfen dikkat ediniz.

 

INSERT INTO `VERİ TABANI ADINIZI YAZINIZ`.`wp_users` (`ID`, `user_login`, `user_pass`, `user_nicename`, `user_email`, `user_url`, `user_registered`, `user_activation_key`, `user_status`, `display_name`) VALUES (‘6‘, ‘NICKNAME YAZINIZ‘, MD5(‘ŞİFRENİZİ YAZINIZ‘), ‘ADINIZI YAZINIZ‘, ‘MAİL ADRESİNİZ‘, ‘SİTE ADRESİ‘, ‘2011-06-07 00:00:00’, ”, ‘0’, ‘GÖRÜNEN AD SOYAD‘);

INSERT INTO `VERİ TABANI ADINIZI YAZINIZ`.`wp_usermeta` (`umeta_id`, `user_id`, `meta_key`, `meta_value`) VALUES (NULL, ‘6‘, ‘wptd_capabilities’, ‘a:1:{s:13:”administrator”;s:1:”1″;}’);

INSERT INTO `VERİ TABANI ADINIZI YAZINIZ`.`wp_usermeta` (`umeta_id`, `user_id`, `meta_key`, `meta_value`) VALUES (NULL, ‘6‘, ‘wptd_user_level’, ’10’);

 

[SOLVED] How to Fix “Not Allowed to Access this Page” Error in WordPress

 

Sorularınızı yorumlarda alabiliriz. Kolay gelsin 🙂

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz