Ana Sayfa Yaşam Cardinal dizisi izlemeli miyim ?

Cardinal dizisi izlemeli miyim ?

4048
1

Cardinal dizisi izlemeli miyim ?
Dizi nasıldır – Dizi hakkında

Cardinal 6 bölümlük kanada dizisi. 25 ocakta 1. bölümü yayınlandı. Kahramanımız John CARDINAL sürgüne uğramış bir polis memurudur. (öyle anladım yani exile 🙂 ) Bayan kahramanımız camını 2 tıklayıp Rıza baba! sana ihtiyacımız var, Cinayet var! deyince, “orası artık benim birimim değil” deyip artistik bir tavırla camı kapatır gider… gitmez tabi giderse dizi biter. Ölenin bir çocuk olduğunu söylediklerinde işin ciddiyetini anlar ve sahalara döner.(Daha önce çözmeye çalıştığı fakat çözemediği bir cinayet ile benzerlik olduğu da belirtilir.)

Genç bir kızın cinayetinin(Aslında seri cinayetler olacak) araştırılmasını konu alan dizimizin çekimi gayet güzel. Sırıtan bir oyunculuk yok şimdilik. IMDB sitesi diziye tam x puan vermiş çünkü henüz oylanmamış 🙂 Oylar gelmeye başlarsa yazarız buraya.

12.02.2017 tarihi itibari ile dizinin 3. bölümü yayınlandıktan sonra IMBD puanı : 7.6 olarak belirlenmiş.

Başrolde bir çok dizi ve filmden tanıdığımız simasına aşina olduğumuz Billy Campbell yer almakta. (çoğu dizide tek bölüm 🙂 ) ve yine aynı şekilde  Brendan Fletcher(ki siz çok iyi bilirsiniz demiyorum) da arkadaşlık etmiş efendim.

İçinizi üşütecek bu dizi(her yerde kar var…) aslında  Giles Blunt’un ödüllü suç/gizem romanı Forty Words for Sorrow (Üzüntü/Keder için 40 kelime) nin Tv ye uyarlanmış halidir. Dedektiflerimiz genç bir kızın ölümünü araştırmaya başlarlar ve olaylar gelişir. Tabi bu arada kahramanımızın kötü bir polis olduğu yönünde bir Internal Affairs soruşturması da gerçekleştirilmektedir.(o kadar dizi izledik Internal Affairs i cümle içinde kullanmasam olmazdı nam-ı diğer iç işleri diyelim. ) Bunun için kabın oyuncumuzu cardinalin peşine takarlar. (Tanıdık senaryo.)

Forty Words for Sorrow

 

İlk bölüm gayet güzeldi. Umarım tempo bu şekilde devam eder. Diziyi meraklılarına elbette tavsiye ediyorum. (suç, gizem, polisiye) Abartı yok. ve çekimler gerçekten çok güzel. Oyunculuk da oldukça başarılı. (yan roller sırıtmıyor.)

Bölüm 3 ü bugün izledim. Dizi gayet iyi gidiyor. tavsiye ediyorum.

Wmdb Puanım : 7

 

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz