Ana Sayfa Haberler apple ve nokia patent konusunda yine savaştalar!

apple ve nokia patent konusunda yine savaştalar!

2929
2

Apple ve nokia firmaları 2011 yılında patent konusunda anlaşmışlardı fakat savaş tekrar başladı. İki şirket birbirlerine bir kez daha dava açtı. Fakat bu kez Apple firması sadece nokia ya değil 3. parti şirketlere de dava açtı. Nokia ise direkt olarak apple a  dava açtı.

Firmalar daha önce anlaşmaya varmış ve Apple firması bir kereye mahsus olmak üzere nokai firmasna para ödemeyi kabul etmiş fakat daha sonra düzeni bir ödemede anlaşmışlardı.

Apple kaliforniya eyaletinde açtığı davada patent parasının düzgün olarak kullanılmadığını belirtiyor. Şirket nokia için hiç bir şey üretmiyor, sadece patent parasından para kazanmaya çalışıyor söyleminde ısrar ediyor.

 

Yarım elma için çok şey söylenebilir fakat sektörde gerçekten öncü yeniliklere imza attığını unutmama gerek. Her firma güzel işler üretiyor ama şirket bunu nasıl sunacağını, pazarlayacağını iyi biliyor.

Örnek verecek olursa microsoft daha önce dokunmatik ekranı duyurmuştu ama yeterince ilgi görmedi. ta ki yarım elma ipadi tanıtana kadar.

kaynak :http://www.appy-geek.com/Web/ArticleWeb.aspx?regionid=3&articleid=80770020&source=wordpress

2 YORUMLAR

  1. Sizce bu tür davaların amacı nedir? Şirketin prestij ve imajına yapılan bir saldırı mı ? Yoksa patent savaşları mı ? Bence gündem değiştirmekten başka işe yaramayacak ve bir anlamı olmayan yasal süreçten ibaret içi boş bir dava olacaktır.

  2. teknoloji devleri sadece satışta değil, aynı zamanda patent konusunda da rekabet içindeler. ben bunun bir reklam olduğu düşüncesindeyim.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz