Ana Sayfa Haberler Trend Micro: 2017 yılı apple için zor geçecek

Trend Micro: 2017 yılı apple için zor geçecek

1414
0
Trend Micro: 2017 yılı apple için zor geçecek
Trend Micro: 2017 yılı apple için zor geçecek

Trend Micro: 2017 yılı Apple için zor geçecek

Trend Micro: 2017 yılı apple için zor geçecek:

2017 yılı daha önceki yıllara göre Apple için daha çok Güvenlik Kusurları, Siber Atakları ve Hacklemelerle geçecek gibi görünüyor.Adobe ve Apple yazılımında Microsoft’unkinden daha fazla güvenlik açıkları ortaya çıkacak, İnternetin altyapısına yönelik daha fazla saldırı olacak ve siber güvenlik olayları uluslararası gerginliklere neden olacak. Bunlar, 2017 yılı için güvenlik uzmanlarının TechNewsWorld ile paylaştığı tahminlerden birkaçı.

Trend Micro: 2017 yılı apple için zor geçecek
Trend Micro: 2017 yılı apple için zor geçecek

Yıllardır Apple masaüstü bilgisayarlarının ve dizüstü bilgisayar kullanıcılarının, Windows dünyasındaki uygulamaları kuşatan kötü niyetli faaliyetlerden nispeten yalıtılmış olmalarına karşın, önümüzdeki yıl da bu tablonun değişeceği Trend Micro tarafından açıklandı.

Şirketin bir güvenlik öngörü raporunda belirttiği üzere, Microsoft’a kıyasla daha fazla yazılım hatası Adobe ve Apple’ı 2017’de etkileyecek.

Trend Micro, PC satışlarının düşmesi ve mobil platformlara geçişin Windows çalıştıran cihazları hedeflemeye olan ilgisini azalttığını açıkladı. Microsoft, güvenlik oyununu son zamanlarda yükseltti; bu da saldırganların Windows’daki güvenlik açıklarını bulmalarını daha da zorlaştırdı.

Trend Micro, bilgisayar korsanlarının Adobe ve Apple’a olan ilgisinin arttığına ilişkin işaretlerin 2016’da görünmeye başladığını belirtti. Sıfır gün güvenlik açıkları (kötücül aktörler onları kötüye kullanana dek araştırmacılar tarafından bilinmeyen kusurlar )Adobe için 135, Microsoft için 76’dır.

Bu arada, Apple’ın aynı dönemde güvenlik açığı sayısı 2015 deki 25 seviyesinden şimdi 50’ye çıktı

Apple’ın suçluların kendi üzerine çevrilen nazaranın sebebi masaüstü ve dizüstü bilgisayar pazarında giderek artan başarısı ile bağlantılı olabilir.

Trend Micro’nun siber güvenlik stratejisinin başkan yardımcısı Ed Cabrera, “Artık Apple ürünlerinde daha geniş bir kullanım var” dedi.

TechNewsWorld’e “Suçlular tüketicilerin ve şirketlerin bulunduğu yere gidiyor” dedi. “Tüketiciler ve şirketler daha fazla Apple ürünü kullanıyorlarsa, etkinliklerine odaklanacakları yer burası, çünkü para nerede olacak.”

Yazının orjinalini (İngilizce Metnini) ve tamamını buradan okuyabilirsiniz.

http://www.technewsworld.com/story/2017-More-Apple-Security-Flaws-Cyberattacks-Hacktivisim-84192.html

 

 

Önceki İçerikAsal Sayı Bulma Programı (PHP)
Sonraki İçerik2016 yılında google üzerinde en çok aranan 10 dizi
Yazıyoruz şimdilik.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz