Ana Sayfa Haberler Qualcomm: Elektrikten Sonraki En Büyük Buluş(Snapdragon 835)

Qualcomm: Elektrikten Sonraki En Büyük Buluş(Snapdragon 835)

2733
0
snapdragon buluşu. 5g

Qualcomm: Elektrikten Sonraki En Büyük Buluş(Snapdragon 835)

Qualcomm: Elektrikten Sonraki En Büyük Buluş(Snapdragon 835).Bir sonraki kablosuz ağ güncellemeniz , daha hızlı daha fazla film akışıyla ilgilidir. Qualcomm, gelecekteki bağlantımızın anahtarı olarak 5G hakkında bizleri bilgilendiriyor.

5G şu anda elektriğin buluşuyla karşılaştırılıyor.

Bize akıllı robotlar, özerk dronlar ve duvar kağıdı TV’ler veren bir CES’de(Las Vegas ‘ta düzenlenen tüketici elektriği fuarı), yeni nesil kablosuz teknoloji, o kadar büyük bir buluş gibi gözükmeyebilir. Ancak Qualcomm, elektrik sunumundan bu yana görmediğimiz şekillerde toplumu değiştireceğini söyledi.

5G’yi 3G ve 4G’den sonra sadece bir tekrarlama olduğunu düşünen herkes için, Qualcomm CEO’su Stephen Mollenkopf, yeni nesil mobil bağlantının neden telefonunuzda daha hızlı 4K Netflix’in akışının ötesine geçtiğini ana hatlarıyla açıkladı.

5G geleceği yönetir

Bunu şu şekilde düşünebiliriz: 3G, resim çağına girdiyse ve 4G video hakkında olsaydı, 5G tüm dünyamızı birbirine bağlamak üzeredir. Peki 5G ile dünyamıza neler girecek . Canlı yayın yapan VR(Sanal Gerçeklik), gerçek zaman koşullarına cevap veren özerk otomobiller ve evlerden sokak lambalarına kadar her şeyin birbiriyle konuştuğu bağlantılı şehirler.

Mollenkopf, “5G, benzeri görülmemiş ölçek, hız ve karmaşıklıkla geniş bir cihaz çeşitliliğini destekleyen yeni bir tür ağ olacak” dedi. “5G’nin elektrik veya otomobil kullanımına benzer, tüm ekonomileri etkileyen ve tüm toplumları etkileyen bir etkisi olacaktır.”

Yeni nesil 5G kesinlikle hızlı, yani evet, 18 saniye içinde 4K uzun metrajlı filmi indirebileceksiniz. Ancak 5G hakkında başka bir şey var: Çılgın düşük gecikme. Tabii ki bu süper bir şey gibi görünmüyor, ancak gecikme 1 milisaniye kadar düşük olduğunda, gerçek zamanlı VR ve özerk arabalar günlük yaşamın bir parçası haline gelebilir.

Snapdragon 835 (orta), selefi olan 820’den (solda) yüzde 35 daha küçük.

Snapdragon 835 (orta), selefi olan 820'den (solda) yüzde 35 daha küçük.
Snapdragon 835 (orta), selefi olan 820’den (solda) yüzde 35 daha küçük.

VR cephesinde, şirket CES basınında ilk açıklanan yeni Snapdragon 835 yongasını bir kez daha gösterdi. Çip, Qualcomm’un üretim ortaklarının daha küçük ve daha hafif cihazlar üretmesine ve daha fazla işlem gücü sunmasına izin verecek.

Peki bunun reel dünyadaki karşılığı ne.Daha iyi ses kalitesi ve resim çözünürlüğü ile canlı akışlı VR. Bir sonraki VR konseriniz harika olacak ve bir sonraki VR basketbol maçınız berrak olacak.

Qualcomm, kablolar ve kurulum el kitapları olmadan her dijital cihazın birbiriyle iletişim kurabileceği bir geleceği çizmiştir. Düşmeleri algılayacak, ambulansla iletişim kuracak ve durumunuzdaki değişiklikleri yerel doktorunuza bildiren akıllı sağlıklı sistemler…Beklenen gelişmelerden sadece birkaçı

Son olarak, sürücüsüz araba ve drone kurtarma operasyonları gibi görev kritik uygulamaları hakkında bilgi aldık.

Qualcomm, Snapdragon Flight geliştirme platformunu duyurdu; bu, AAA pil ağırlığından daha az ağırlığa sahip bir üründür ve dronlara harici bilgi işlem gücü olmadan çevreyi algılama ve haritalama gücü vermektedir. Ve gerçek dünyada? Gördüğünüz bir sonraki acil müdahale havada uçuyor olabilir.

Qualcomm’un kesinlikle çok sayıda büyük fikirleri vardı ve bir kısmını CES’in gösteri katında görmeye başladık…Zaman bize hedeflenenle yapılanları karşılaştırma imkanı verecek. 4 gözle bekliyoruz.

Kaynak : https://www.cnet.com/news/qualcomm-ces-2017-keynote-5g-is-the-biggest-thing-since-electricity/

adresinden çeviri yapılmıştır. Kaynak gösterilerek kullanılabilir..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz