Ana Sayfa Programlama Prestashop Google Analytics’e Nasıl Eklenir?

Prestashop Google Analytics’e Nasıl Eklenir?

2799
0
prestashop Google Analytics
prestashop Google Analytics ücretsiz modül

Prestashop Google Analytics’e Nasıl Eklenir?

Prestashop Açık Kaynak Kod E-Ticaret Sisteminde tasarladığınız sitenizi Google Analytics ‘ e eklemek istiyorsunuz. Bunu nasıl yapabilirsiniz. Bu işlemin bir kaç değişik yolu olmakl a birlikte size en kolay yolunu göstereceğim. Adım adım anlatıyorum.

  1. Bir gmail hesabınızla linkine tıklayarak giriş google analytics ana sayfanızagiriş yapın. TIKLA : https://analytics.google.com
  2. Prestashop Google Analytics Ekleme
    Prestashop Google Analytics Ekleme

Sol taraftaki resimdeki gibi en alttaki YÖNETİCİ menüsüne tıklanır. Karşımıza gelen linkten Yeni Hesap—> Yeni Hesap Oluştur tıklanır.

3. Bu kısımda oluşturulacak olan sitenin ismi http:// veya https:// olacak şekilde girilir. Site google analytis hesabı oluşturulur. Ve size UA-…………. ile başlayacak şekilde bir kod verir. Bu kod bizim için önemli çünkü bunu kullanacağız.

4. Prestashop sitenizin admin paneline girin. Modüller linkindeki Modüller alt menüsüne tıklayın. Burada sağ üst köşede bulunan Yeni Modül Ekle kısmına tıklayın. Burada size ücretsiz bir modül sunuyoruz. Bu modülün denemesi yapılmıştır. Ama yine de sorumluluk kabul etmiyoruz. Verdiğimiz linkten v2.3.4-Google Analytics tıklayarak bu ücretsiz modülü indirin. İndirdiğiniz modülü gözat kısmından seçerek yeni modül ekleme kısmında ekleyin. Modülümüzü dosya olarak ekledik. Ama hala yüklemedik. İlgili modülü bulup yükleyin.

5. Sıra geldi bu modülü yapılandırmaya. Modülü Düzenleme kısmına gelin. Google Analytics İzleme Kimliği kısmına UA – ile başlayan kodun tamamını girin. Örneğin; UA-92856537-1

6. Kullanıcı kimliğini izlemeyi etkinleştirme kısmını aktif olarak seçin.

7. Yapılan işlemleri kaydedin. Artık sitenizi  https://analytics.google.com e girerek raporlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz