Ana Sayfa Teknoloji Media Test Failure Check Cable Hatası

Media Test Failure Check Cable Hatası

6048
0
Media test failure hatası
Media test failure hatası

Media Test Failure Check Cable Hatası

Media Test Failure hatası bilgisayarınıza işletim sistemi kurarken karşılaşabileceğiniz hatalardan.

This Product is covered by one or more of the following patents: US5, 307, 459, US5, 434, 872, US5, 732, 094, US6, 115, 776 and US6, 327, 625

Realtek PCIe FE Family Controller Series v1.24 (10/07/10)

PXE-E61- Media Test Failure Check Cable

PXE-M0F: Exiting PXE ROM.

şeklinde karşımıza çıkıyor.

Bilgisayarımın harddiskini değiştirip Windows 10 kurmaya çalışırken aşağıdaki resimde görüldüğü gibi bir hatayla karşılaştım.

Media test failure hatası
Media test failure hatası

Böyle bir hatayla karşılaşınca herkesin yaptığı gibi ben de küçük bir araştırma yaptım. Forumlarda çokça arama yapılmış fakat çoğunlukla cevapsız kalmış veya gereksiz bilgiler içeren yorumlar yazılmış (Anakartı kırmışsın gibi)

Öncelikle böyle bir hatayla karşılaşmışsanız telaşlanmanıza gerek bir durum olmadığını belirteyim. Bilgisayarla biraz haşir neşir olan herkes en sondaki hatanın açılışta sistem dosyalarının bulunamamasından kaynaklandığını bilir. Baştaki hataları görünce telaş yapmadım desem yalan olur. Bunun sebebi de Dell’ in notebook harddiskini değiştirmek için bilgisayarı tamamen parçalara ayırmayı gerektiren harika tasarımı. Acaba anakartı sökerken bir yerine hasar mı verdim düşüncesiyle telaşa kapılmıştım.

Baktığım forumlarda gördüğüm bir yorumda Ethernet kartını Setup tan kapatınca sorunun çözüldüğü yazılıydı. Ben de Setup a girip Integrated NIC (Ethernet kartını ifade ediyor) Disable yaptığımda baştaki yazılar tamamen gitti. Sadece sondaki hata kaldı ki yukarıda da belirttiğim gibi sorunun Windows kurulum DVD’  sinde olduğunu anladım.

Yani izah etmek gerekirse takmış olduğunuz Windows DVD si bozuksa DVD sürücü okuyamıyorsa sistem sırayla Boot açılış tercihlerini tarıyor. Bunlardan biri de ağ üzerinden bilgisayarın açılması. Ağ üzerinde herhangi bir sistem dosyası bulunamadığından yukarıdaki resimde görülen yazılar görüntüleniyor.

Yapmanız gereken yeni ve çalıştığından emin olduğunuz bir Windows DVD’ si veya USB bellek ile kurulum işlemini gerçekleştirmek.

Umarım faydalı olmuştur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz