Ana Sayfa Programlama Flash Bellek Dosya Görüntüleme

Flash Bellek Dosya Görüntüleme

3388
0
Flash Bellek Dosya Görüntüleme
Flash Bellek Dosya Görüntüleme

Flash bellek dosya görüntüleme işlemi, içerisindeki dosyaların önemine göre çok önemli bir işlemdir. Flash belleğinize “Kısayol Virüsü” adı verilen virüs bulaştığında içindeki bütün dosyalar kaybolur. İşin tekniğini bilmeyen bir kişi, flash belleğindeki dosyalar çok önemli ise büyük telaşa kapılır. Aslında telaşa kapılacak bir durum yoktur. Çünkü virüs bu dosyaları yok etmez, sadece görünmez hale getirir. Flash bellek dosya görüntüleme işleminde, kısayol virüsü bulaşmış flash bellekteki dosyaların yeniden görünür hale gelmesi ve flash belleğin eski haline gelmesi için şu adımların uygulanması gerekir:

Flash Bellek Dosya Görüntüleme İşlem Adımları

1- Bilgisayarım’a giderek flash belleğin hangi harf olduğunu öğrenin (Örneğin F: vb…).

2- Klavyeden “Windows” tuşu ile beraber “R” tuşuna basın.

3- Karşınıza gelen “Çalıştır” penceresine “cmd” yazıp “Tamam” düğmesini tıklayın.

4- Ekrana gelen komut penceresine bilgisayarım simgesinden öğrendiğiniz, flash belleğinizi temsil eden harfi “F:” şeklinde yazarak enter tuşuna basın.

5- Sistem işareti “F:/>” haline geldiğinde

attrib *.* -h -r -s /s /d

komut satırını yazarak enter tuşuna basın.

6- Flash belleğinizdeki dosya miktarına göre bu işlem yaklaşık olarak 1 saniye – 60 saniye aralığında sürecektir.

7- Komut penceresini kapayıp masaüstünden bilgisayarım simgesine gidin ve flash bellek simgesini çift tıklayın.

8- Flash bellekte gördüğünüz isimsiz klasörün içine girin.

9- Kaybettiğiniz bütün dosyalarınızı burada göreceksiniz. Klavyeden “Ctrl” ile beraber “A” tuşuna basarak dosyalarınızın tamamını işaretleyin ve “Ctrl” ile beraber “X” tuşuna basarak bu dosyaları kesin.

10- Bir geriye yani flash belleğin ana klasörüne giderek dosyalarınızı “Ctrl” ile beraber “V” tuşuna basarak yapıştırın.

11- İsimsiz klasörü silebilirsiniz.

Eğer bu işlemleri kafa karıştırıcı bularak elle yapmak istemezseniz bu işi yapan bir program da kullanabilirsiniz. Bu işi yapan programların bulunduğu bir çok site mevcut. Bunlardan biri de test ederek güvenilirliğini görmüş olduğumuz http://usbshow.net/ adlı site. Bu siteye girdiğinizde büyük resmin altında “Click here to DOWNLOAD” adlı düğmeyi göreceksiniz. Bu düğmeyi tıklatarak “usbshow3.0.3.rar” isimli dosyayı bilgisayarınıza indirin. Sıkıştırılmış dosyanın içerisindeki “usbshow.exe” isimli program dosyası dışarı çıkarılarak çalıştırılır. Program sayesinde flash bellek temizlenerek eski haline getirilir.

Çok daha basit olan başka bir dosyayı da kendi sitemize yükledik. Bu dosya yardımı ile sürücünüzdeki kısayol virüsünden kurtulur, aynı zamanda scr ve zararlı 7 8 dosyayı daha silebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz