Ana Sayfa Editörden Amerika Ara Depo

Amerika Ara Depo

499
0
amerika ara depo, amerika fulfillment, sekafulfillment, fba depo, amazon depo
amerika ara depo, amerika fulfillment, sekafulfillment, fba depo, amazon depo

Amerika Ara Depo Nedir?

Amerika ara depo, Amerika’da bulunan son kullanıcı müşterilere e-ticaret üzerinden ürün satmak üzere maliyetlerin ve teslim, iade, değişim sürelerinin minimize edilmesi için kullanılan depolara verilen isimdir.

Bu ifade günümüz internet ortamında oldukça fazla kullanılır ve de aratılır hale gelmiştir. Şu an ticari faliyetlerin oldukça önemli bir bölümü internet ortamında, e-ticaret sistemleri üzerinden yapılmaktadır. Amerika ara depo tabiri e-ticaretin yani internet ticaretinin yaygınlaşmasıyla kullanılır hale gelmiştir.

Amerika Ara Depo Nasıl ortaya çıkmıştır?

İnsanlar İnternet üzerinden dünyanın değişik yerlerine ürün. Bir ürünü satmak için en avantajlı ülkelerden en önemlisi Amerika’dır. Amerika Birleşik Devletleri yüksek nüfusa sahip bir ülkedir. Kullanmış olduğu para birimi dolardır. Doların değeri ülkemize göre yüksektir. Özellikle şu sıralar sürekli yükseliştedir. Bu durum eticaret sonucu ele geçen kârın dolar birimizde olması buraya ürün satmayı avantajlı yapan parametrelerdendir. Son birkaç yıldır döviz kurunda çok ciddi artışlar olmuştur. Bu durum ülkemizdeki iş adamlarını Amerika’ya mal ve hizmet ihraç etmeye teşvik etmiştir. Yatırım yapacak olan iş adamları için ciddi bir fırsat olmuştur. Ara depo, tam olarak burada devreye girmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri’ne ürününü pazarlamayı planlayan girişimci, pazarlamak istediği ürünlerini ülkemizden Amerika üzerine, kendisine son kullanıcıdan sipariş geldiği zaman tek tek kargo gönderse her seferinde ürünlerini son kullanıcıya tek tek kargolayacağı için çok ciddi kargo maliyetleri ile yüzleşecektir. Bu durum sadece kargo fiyatının yüksek olmasıyla kalmayıp aynı zamanda kargo süresi, iade işlemleri, değişim işlemleri gibi son kullanıcıya yönelik operasyonların maliyeti ve süresini çok ciddi bir şekilde artırmaktadır. Böylece ara depo olmadan kazanacağı kârın oldukça büyük bir kısmı, bazen de tamamına yakını kargo maliyetlerine gidebilir. Sürenin artmasını da unutmamak gerekir. Günümüzde, insanlar verdikleri siparişlerin hemen kendilerinde olmasını ister. Ürünlerin iade ve değişim prosesleri de süre olarak düşünüldüğünde zarara bile girebilir, hatta mevcut haliyle zaten uzun olan kıtadan kıtaya tek tek ürün kargolama süresi 2 – 3 kat artabilir.

Amerika Ara Depo ne yapar?

Ameriya’ya ürünlerini tek tek satmak isteyen bir üretici veya girişimci için en doğru ve kârlı yol, elindeki bütün ürünlerini toptan bir şekilde Amerika’da bulunan Amerika ara depo’ya göndermektir. Seka fulfillment firması, Amerika ara depo hizmeti vermekte olan bu firmalardan biridir. Amerika’da bulunan, fulfillment (yerine getirme, ürünleri toptan teslim alıp depolama, sipariş geldikçe son kullanıcıya kargolama, iade-değişim dahil geri kalan tüm satış işlemleriyle ilgilenme) konusunda hizmet veren, Amerika ara depo şeklinde de isimlendirilen şirketlere bu ürünler toptan olarak gönderilip depolama, kargolama ve satış sonrası hizmetler (iade, değişim vb.) bu aracı şirketler tarafından gerçekleştirilir. Ara depo hizmeti satın alınarak satış maliyetleri oldukça fazla aşağı düşürülmüş olur. Ayrıca kargolama, değişim, iade gibi işlemlerin süresi de oldukça kısalmış olup bu durum hem zaman maliyetinin azalmasına hem de müşteri memnuniyetinin artmasına katkı sağlar.

Seka Fulfillment firmasında fulfillment, Amerika ara depo, FBA Teslimatı, Etiketleme, Kapıya Teslimat, İade İşlemleri, Depolama, E-Ticaret Sipariş Gönderimi hizmetleri verilmektedir. Konu hakkında daha fazla bilgiyi bu linkten bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz