Qualcom Hackerlara15 Bin Dolar Ödül Verecek!

Açık Bulan Hackerlara 15 Bin Dolar Ödül Verilecek!

Qualcomm şirketi, Qualcomm Teknoloji ürünlerinde açık bulanları 15 bin dolar ile ödüllendireceği bir ödül programı başlattığını duyurdu.

Snapdragon işlemci ailesi, LTE modemler ve ilgili teknolojilerin gelişimine katkıda bulunan beyaz hackerların(iyi niyetli hackerlar) davet edileceği program ile bu alandaki işbirliğinin güçlendirilmesi amaçlanıyor.

Silikon Vadisi’ndeki yer alan büyük şirketlerden biri ilk defa böyle bir etkinlik yapıyor. Yapılacak olan yarışma açıkbulma platformu olarak bilinen HackerOne ile birlikte yapılacak ve her açık başına 15 bin dolar ödül verilecek.

Bildirimler, içeriklerine bağlı olarak QTI Product Security veya CodeAuroraForum Hall of Fame’e onay için gönderilecek. HackerOne CTO’su Alex Rice : “Güvenlik konusunda çok bilinçli olan kurumlar, kapsamlı güvenlik stratejilerini oluştururken hacker topluluğunun kritik rolünü de önemsiyor.”

Bakalım bizim millet port scannerlar ile açık aramaktan kurtulup bu yarışmalara girecek mi.

Detaylar İçin : https://hackerone.com/qualcomm

Author: Wi34

Bilgisayar Mühendisidir. E-ticaret ve Web Tasarım ile ilgilenir. Mentalist, Sherlock, Blacklist, Game Of Thrones dizilerine bayılır. :)

Share This Post On

Submit a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir