İNTERNET ALEMİ http://www.internetalemi.net İnternet, Bilişim, Yazılım Haber ve Günlüğü Tue, 11 Sep 2018 12:03:59 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.8 Instagrama Video Gönderme Sorunlarına Çözüm http://www.internetalemi.net/instagrama-video-gonderme-sorunlarina-cozum/ http://www.internetalemi.net/instagrama-video-gonderme-sorunlarina-cozum/#respond Tue, 11 Sep 2018 12:03:59 +0000 http://www.internetalemi.net/?p=3542 Bildiğiniz üzere instagram her video formatını desteklemiyor. (Zaten o yüzden bu yazıya ulaştınız/okuyorsunuz.) Instagram bu formatı desteklemiyor, instagram videoyu yüklemiyor vb. hatalarınıza bir çözüm sunmaya çalıştık. An itibarı ile instagram tarafından desteklenen video özellikleri aşağıdadır : Format: H.264 codec / MP4 Çözünürlük: max. genişlik 1080 pixels (1080P) Çerçeve Hızı: 29.96 fps Bit Rate: 3,500 kbps video bitrate Ses: AAC audio codec at 44.1 kHz mono Süre: 3 ila 60 saniye   Tabi her akıllı cihaz, video kamera vb. size bu formatlara uygun olarak kaydetme iznini vermez. Küçük bir program yardımı ile videolarınızı (belirlenen süreler içinde yer alan) instagram için paylaşım […]

Instagrama Video Gönderme Sorunlarına Çözüm yazısı ilk önce İNTERNET ALEMİ üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Bildiğiniz üzere instagram her video formatını desteklemiyor. (Zaten o yüzden bu yazıya ulaştınız/okuyorsunuz.) Instagram bu formatı desteklemiyor, instagram videoyu yüklemiyor vb. hatalarınıza bir çözüm sunmaya çalıştık.

An itibarı ile instagram tarafından desteklenen video özellikleri aşağıdadır :

Format: H.264 codec / MP4
Çözünürlük: max. genişlik 1080 pixels (1080P)
Çerçeve Hızı: 29.96 fps
Bit Rate: 3,500 kbps video bitrate
Ses: AAC audio codec at 44.1 kHz mono
Süre: 3 ila 60 saniye

 

Tabi her akıllı cihaz, video kamera vb. size bu formatlara uygun olarak kaydetme iznini vermez. Küçük bir program yardımı ile videolarınızı (belirlenen süreler içinde yer alan) instagram için paylaşım yapmaya hazır hale getirebilirsiniz.

Programımızın adı Total Video Converter.  Yıllardır piyasada olan bu program videolarınızı belirli formatlara çevirebiliyor.

Program kurulumunu anlatmıyorum(next next next). Kurulumunuzu yaptıktan sonra üstteki gibi bir ekran karşınıza gelecek. Videonuzu pencerenin içine sürükleyip bırakın.

Video formatını seçeceğimiz ekran geldi. Burada videomuzu MP4 olarak seçeceğimizi belirtiyoruz.. MP4 seçince aşağı açılır menüden AVC H264 MP4 seçeneğini seçiyoruz.

 

Videomuz artık çevrilmeye hazır. Yalnız video bazen ters çıkabiliyor. Bunun önüne geçebilmek için videoyu çevirmeden(CONVERT) önce FILTER butonuna basıyoruz.

 

Video Filters kısmında UpsideDown seçeneğini işaretliyoruz. (Video ters ise). Alt yazı veya filigran yazıyı da bu menü ile eklebiliyoruz.

OK butonuna bastıktan sonra Convert Now butonuna basabilirsiniz.

 

Video boyutuna göre 1-2dk içerisinde instagrama gönderebileceiğiniz videonuz hazır hale gelecektir.

Telefon/tablet vb. cihazınıza videonuzu gönderip instagramda rahatça paylaşabilirsiniz.

 

 

Instagrama Video Gönderme Sorunlarına Çözüm yazısı ilk önce İNTERNET ALEMİ üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.internetalemi.net/instagrama-video-gonderme-sorunlarina-cozum/feed/ 0 tv-1 tv-3 tv-4 tv-5 tv-6
Instagrama Zamanlanmış Fotoğraf Göndermek http://www.internetalemi.net/instagrama-zamanlanmis-fotograf-gondermek/ http://www.internetalemi.net/instagrama-zamanlanmis-fotograf-gondermek/#respond Mon, 02 Apr 2018 09:48:03 +0000 http://www.internetalemi.net/?p=3538 Instagram platformuna zamanlanmış fotoğraf göndermek için kullanılabilecek en iyi platformlardan birisi BUFFER. Sitenin ücretli ve ücretsiz üyelik seçenekleri bulunmakta. Ücretsiz kullanımında zamanlanmış 10 gönderi oluşturabiliyorsunuz. Ücretli seçeneğinde 8 farklı sosyal medya hesabı bağlayabiliyor ve  her sosyal medya hesabı için ayrı olmak üzere 100 gönderi zamanlayabiliyorsunuz. Ücretli seçeneğin aylık 15 dolarlık bir ücreti var. Birden fazla şirket için sosyal medya hesabı yöneten firmalar için çok iyi bir fırsat. Instagramın yanı sıra Twitter, Facebook, LinkedIn, Pinterest, Google+ gibi ortamlara da zamanlanmış gönderi yollayabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken telefonunuza buffer yüklemek, veya internet üzerinden siteye giriş yapıp yeni gönderi oluşturmak. Biz kullandık beğendik. Tavsiye […]

Instagrama Zamanlanmış Fotoğraf Göndermek yazısı ilk önce İNTERNET ALEMİ üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Instagram platformuna zamanlanmış fotoğraf göndermek için kullanılabilecek en iyi platformlardan birisi BUFFER.

Sitenin ücretli ve ücretsiz üyelik seçenekleri bulunmakta. Ücretsiz kullanımında zamanlanmış 10 gönderi oluşturabiliyorsunuz.

Ücretli seçeneğinde 8 farklı sosyal medya hesabı bağlayabiliyor ve  her sosyal medya hesabı için ayrı olmak üzere 100 gönderi zamanlayabiliyorsunuz. Ücretli seçeneğin aylık 15 dolarlık bir ücreti var.

Birden fazla şirket için sosyal medya hesabı yöneten firmalar için çok iyi bir fırsat.

Instagramın yanı sıra Twitter, Facebook, LinkedIn, Pinterest, Google+ gibi ortamlara da zamanlanmış gönderi yollayabiliyorsunuz.

Tek yapmanız gereken telefonunuza buffer yüklemek, veya internet üzerinden siteye giriş yapıp yeni gönderi oluşturmak.

Biz kullandık beğendik. Tavsiye ediyoruz.

Instagrama Zamanlanmış Fotoğraf Göndermek yazısı ilk önce İNTERNET ALEMİ üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.internetalemi.net/instagrama-zamanlanmis-fotograf-gondermek/feed/ 0
Star Trek Discovery Dizisi Hakkında http://www.internetalemi.net/star-trek-discovery-dizisi-hakkinda/ http://www.internetalemi.net/star-trek-discovery-dizisi-hakkinda/#respond Mon, 09 Oct 2017 12:12:38 +0000 http://www.internetalemi.net/?p=3534 Star Trek Discovery Dizisi Hakkında Efsane dizi Star Trek yeniden diriltildi: Star Trek: Dsicovery. İlk 4 bölümü izledikten sonra bu yazıyı yazıyorum. İlk 2 bölüm harika ötesiydi. Fakat 3. ve 4. bölümler biraz daha yavan geçti gibi. Tabi bunda klingonların daha az gözükmesi ve daha az repliklerinin olması da sanırım etkiledi beni. Star Trek serisinin olaylarından 10 yıl öncesinde yaşanıyor olaylar(Kirk öncesi). Discovery mürettabıtıtı başından geçenleri izliyoruz. Bilim kurgu yapımlarını seviyorsanız kaçırmayın derim. İmdb Puanı : 7.3 Wmdb Puanı:8   Keyifli Seyirler

Star Trek Discovery Dizisi Hakkında yazısı ilk önce İNTERNET ALEMİ üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Star Trek Discovery Dizisi Hakkında

Efsane dizi Star Trek yeniden diriltildi: Star Trek: Dsicovery. İlk 4 bölümü izledikten sonra bu yazıyı yazıyorum. İlk 2 bölüm harika ötesiydi. Fakat 3. ve 4. bölümler biraz daha yavan geçti gibi. Tabi bunda klingonların daha az gözükmesi ve daha az repliklerinin olması da sanırım etkiledi beni.

Star Trek serisinin olaylarından 10 yıl öncesinde yaşanıyor olaylar(Kirk öncesi). Discovery mürettabıtıtı başından geçenleri izliyoruz.

Bilim kurgu yapımlarını seviyorsanız kaçırmayın derim.

İmdb Puanı : 7.3
Wmdb Puanı:8

 

Keyifli Seyirler

Star Trek Discovery Dizisi Hakkında yazısı ilk önce İNTERNET ALEMİ üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.internetalemi.net/star-trek-discovery-dizisi-hakkinda/feed/ 0
Büyük Tehlike: WannaCrypt Zararlı Yazılımı http://www.internetalemi.net/buyuk-tehlike-wannacrypt-zararli-yazilimi/ http://www.internetalemi.net/buyuk-tehlike-wannacrypt-zararli-yazilimi/#respond Wed, 14 Jun 2017 13:37:14 +0000 http://www.internetalemi.net/?p=3523 Son zamanlarda tüm dünyada WannaCrypt isimli bir zararlı yazılımı içeren e-postalar hızla yayılıyor. Bu yazılım, çalıştırılması durumunda hem kullanıcının bilgisayarındaki belgeleri erişilmez hale getiriyor, hem de ağ üzerinden erişebildiği başka bilgisayarlara bulaşıyor. Zararlı yazılımı içeren e-postalar genellikle e-posta gruplarına gönderiliyor. Zararlı yazılım da e-postanın içinde bir zip dosyası ya da bir link olarak bulunuyor. Zararlı yazılım dalgası devam ederken güvenilirliğinden emin olmadığınız kişilerden gelen e-postalardaki ekleri ve linkleri açmayın. WannaCrypt adlı bu zararlı yazılım Microsoft işletim sistemlerindeki bir güvenlik açığını kullanarak bilgisayarınızı etkiliyor ve başka bilgisayarlara geçiyor. Microsoft, daha bu yazılım ortaya çıkmadan, Mart ayında bu zararlı yazılımın faydalandığı güvenlik […]

Büyük Tehlike: WannaCrypt Zararlı Yazılımı yazısı ilk önce İNTERNET ALEMİ üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Son zamanlarda tüm dünyada WannaCrypt isimli bir zararlı yazılımı içeren e-postalar hızla yayılıyor. Bu yazılım, çalıştırılması durumunda hem kullanıcının bilgisayarındaki belgeleri erişilmez hale getiriyor, hem de ağ üzerinden erişebildiği başka bilgisayarlara bulaşıyor. Zararlı yazılımı içeren e-postalar genellikle e-posta gruplarına gönderiliyor. Zararlı yazılım da e-postanın içinde bir zip dosyası ya da bir link olarak bulunuyor.

Zararlı yazılım dalgası devam ederken güvenilirliğinden emin olmadığınız kişilerden gelen e-postalardaki ekleri ve linkleri açmayın. WannaCrypt adlı bu zararlı yazılım Microsoft işletim sistemlerindeki bir güvenlik açığını kullanarak bilgisayarınızı etkiliyor ve başka bilgisayarlara geçiyor. Microsoft, daha bu yazılım ortaya çıkmadan, Mart ayında bu zararlı yazılımın faydalandığı güvenlik açığını kapatacak bir güvenlik güncellemesi yayınladı. Bu güncellemeyi bilgisayarına kurmuş olanlar WannaCrypt yazılımından etkilenmiyor.

Bu nedenle eğer daha önce yüklemediyseniz hemen MS17-010 güncellemesini yüklemenizi tavsiye ederiz.

Zararlı yazılım sadece Microsoft işletim sistemlerini kullanan bilgisayarları etkiliyor. Apple ya da Linux kullanıcılarının bu konuda herhangi bir işlem yapmalarına gerek yok.

Büyük Tehlike: WannaCrypt Zararlı Yazılımı yazısı ilk önce İNTERNET ALEMİ üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.internetalemi.net/buyuk-tehlike-wannacrypt-zararli-yazilimi/feed/ 0
Ege’de İstanbul’u Sallayan Deprem Oldu http://www.internetalemi.net/istanbulda-deprem/ http://www.internetalemi.net/istanbulda-deprem/#respond Mon, 12 Jun 2017 12:32:03 +0000 http://www.internetalemi.net/?p=3511 İstanbul’da 15:28 itibariyle deprem oldu. Boğaziçi Üniversitesi Deprem Araştırma Enstitüsüne ait web sayfası bir anda vatandaşların akınına uğrayarak kilitlendi. Ege Denizi’nde 6.3 büyüklüğünde şiddetli bir deprem meydana geldi. Marmara ve Ege’de hissedilen deprem İzmir, İstanbul, Bursa, Çanakkale, Tekirdağ gibi pek çok ilde paniğe neden oldu. İlk gelen bilgilere göre depremin merkez üssü İzmir açıkları.

Ege’de İstanbul’u Sallayan Deprem Oldu yazısı ilk önce İNTERNET ALEMİ üzerinde ortaya çıktı.

]]>
İstanbul’da 15:28 itibariyle deprem oldu. Boğaziçi Üniversitesi Deprem Araştırma Enstitüsüne ait web sayfası bir anda vatandaşların akınına uğrayarak kilitlendi.

Ege Denizi’nde 6.3 büyüklüğünde şiddetli bir deprem meydana geldi. Marmara ve Ege’de hissedilen deprem İzmir, İstanbul, Bursa, Çanakkale, Tekirdağ gibi pek çok ilde paniğe neden oldu. İlk gelen bilgilere göre depremin merkez üssü İzmir açıkları.

deprem-kandilli-tweet

deprem-kandilli-tweet

Ege’de İstanbul’u Sallayan Deprem Oldu yazısı ilk önce İNTERNET ALEMİ üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.internetalemi.net/istanbulda-deprem/feed/ 0 deprem-kandilli-tweet deprem-kandilli-tweet
Den som dræber Dizisi Konusu, izlemeli miyim? http://www.internetalemi.net/den-som-draeber-dizisi-konusu-izlemeli-miyim/ http://www.internetalemi.net/den-som-draeber-dizisi-konusu-izlemeli-miyim/#respond Tue, 30 May 2017 07:05:21 +0000 http://www.internetalemi.net/?p=3503 Den som dræber Dizisi Konusu, izlemeli miyim? Danimarka / kopenhag da bir dedektif ve cinayetleri çözmesine yardımcı olabilecek sivil bir danışman tarafından çözülmeye çalışılan seri cinayetleri ele alıyor dizimiz. 2 şer bölümlük halde izledim. (sanırım bu şekilde veriliyor nete) Hannibal dizisindeki Will Graham’ı kopyalamaya çalışmışlar acizane. Kendini katil yerine koyup onun gibi düşünmeye çalışan danışmanımızın adı  Thomas Schaeffer. Vakit geçirtebilecek güzel bir suç-cinayet-polisiye temalı dizimizi tavsiye edebilirim. 5. ve 6. bölümlerde sürpriz bir oyuncu var bu arada… İyi seyiler efendim. İmdb : 7,2 (1836 oy) Wmdb :7  

Den som dræber Dizisi Konusu, izlemeli miyim? yazısı ilk önce İNTERNET ALEMİ üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Den som dræber Dizisi Konusu, izlemeli miyim?

Danimarka / kopenhag da bir dedektif ve cinayetleri çözmesine yardımcı olabilecek sivil bir danışman tarafından çözülmeye çalışılan seri cinayetleri ele alıyor dizimiz. 2 şer bölümlük halde izledim. (sanırım bu şekilde veriliyor nete) Hannibal dizisindeki Will Graham’ı kopyalamaya çalışmışlar acizane.

Kendini katil yerine koyup onun gibi düşünmeye çalışan danışmanımızın adı  Thomas Schaeffer. Vakit geçirtebilecek güzel bir suç-cinayet-polisiye temalı dizimizi tavsiye edebilirim.

5. ve 6. bölümlerde sürpriz bir oyuncu var bu arada…

İyi seyiler efendim.

İmdb : 7,2 (1836 oy)
Wmdb :7

 

Den som dræber Dizisi Konusu, izlemeli miyim? yazısı ilk önce İNTERNET ALEMİ üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.internetalemi.net/den-som-draeber-dizisi-konusu-izlemeli-miyim/feed/ 0 kurbanlar-1
CSS ile büyük, küçük harf, Başlangıcı büyütme kodları http://www.internetalemi.net/css-ile-buyuk-kucuk-harf-baslangici-buyutme-kodlari/ http://www.internetalemi.net/css-ile-buyuk-kucuk-harf-baslangici-buyutme-kodlari/#respond Fri, 26 May 2017 07:25:16 +0000 http://www.internetalemi.net/?p=3500 CSS ile büyük, küçük harf, Başlangıcı büyütme kodları text-transform: lowercase; /* Hepsi küçük harf */  text-transform: uppercase; /* Hepsi büyük harf  */  text-transform: capitalize; /* İlk harfler büyük */ Örnek Yazı : Merhaba DÜNya <span style="text-transform: lowercase;">Merhaba DÜNya</span> Sonuç : merhaba dünya <span style="text-transform:uppercase;">Merhaba DÜNya</span> Sonuç : MERHABA DÜNYA <span style="text-transform:capitalize;">Merhaba DÜNya</span> Sonuç : Merhaba Dünya

CSS ile büyük, küçük harf, Başlangıcı büyütme kodları yazısı ilk önce İNTERNET ALEMİ üzerinde ortaya çıktı.

]]>
CSS ile büyük, küçük harf, Başlangıcı büyütme kodları
text-transform: lowercase; /* Hepsi küçük harf */
 text-transform: uppercase; /* Hepsi büyük harf  */
 text-transform: capitalize; /* İlk harfler büyük */

Örnek Yazı : Merhaba DÜNya
<span style="text-transform: lowercase;">Merhaba DÜNya</span>

Sonuç : merhaba dünya
<span style="text-transform:uppercase;">Merhaba DÜNya</span>

Sonuç : MERHABA DÜNYA
<span style="text-transform:capitalize;">Merhaba DÜNya</span>
Sonuç : Merhaba Dünya

CSS ile büyük, küçük harf, Başlangıcı büyütme kodları yazısı ilk önce İNTERNET ALEMİ üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.internetalemi.net/css-ile-buyuk-kucuk-harf-baslangici-buyutme-kodlari/feed/ 0
The Driver – Sürücü – Mini Dizi http://www.internetalemi.net/the-driver-surucu-mini-dizi/ http://www.internetalemi.net/the-driver-surucu-mini-dizi/#respond Fri, 19 May 2017 07:22:01 +0000 http://www.internetalemi.net/?p=3495 The Driver – Sürücü – Mini Dizi Hayatından sıkılmış, biraz da para sıkıntısı çeken bir taksi sürücüsü olan Vince’in başından geçenleri anlatan 3 bölümlük bir mini dizi(2014). Arkadaşı Colin Vine’ın hapishaneden çıkması ile yeni bir sürücülük işine sahip olan Vince bir süre sonra içinde bulunduğu bu yeni işin iç yüzünü görür ve bu işten sıyrılmaya çalışır. Heyecanlı ve sonraki sahnelerini merakla beklediğim bir dizi oldu. Tavsiye ederim. IMDB Puanı : 7 (1328 Oy) Wmdb Puanı : 8 (Tek Oy 🙂 )

The Driver – Sürücü – Mini Dizi yazısı ilk önce İNTERNET ALEMİ üzerinde ortaya çıktı.

]]>
The Driver – Sürücü – Mini Dizi

Hayatından sıkılmış, biraz da para sıkıntısı çeken bir taksi sürücüsü olan Vince’in başından geçenleri anlatan 3 bölümlük bir mini dizi(2014). Arkadaşı Colin Vine’ın hapishaneden çıkması ile yeni bir sürücülük işine sahip olan Vince bir süre sonra içinde bulunduğu bu yeni işin iç yüzünü görür ve bu işten sıyrılmaya çalışır.

Heyecanlı ve sonraki sahnelerini merakla beklediğim bir dizi oldu. Tavsiye ederim.

IMDB Puanı : 7 (1328 Oy)
Wmdb Puanı : 8 (Tek Oy 🙂 )

The Driver – Sürücü – Mini Dizi yazısı ilk önce İNTERNET ALEMİ üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.internetalemi.net/the-driver-surucu-mini-dizi/feed/ 0 the-driver-surucu-internetalemi-2
Bir Güzel Hikayenin Daha Sonu! Extratorrent kapandı. http://www.internetalemi.net/bir-guzel-hikayenin-daha-sonu-extratorrent-kapandi/ http://www.internetalemi.net/bir-guzel-hikayenin-daha-sonu-extratorrent-kapandi/#respond Fri, 19 May 2017 05:21:25 +0000 http://www.internetalemi.net/?p=3489 Bir Güzel Hikayenin Daha Sonu! Extratorrent kapandı. extratorrent.cc .one extra.to gibi siteler üzerinden hizmet sağlayan Dünyanın en büyük torrent ağı tüm mirror siteleri ile birlikte kapandı. Aşağıdaki açıklamayı da ana sayfalarına koyup bu hikayeye son verdiler. Tüm bilgileri de kalıcı olarak sileceklerini ve sahte extratorrent sitelerinden ve klonlarımızdan uzak durmamızı öğütlemeyi de ihmal etmediler. Şimdiye kadar verdiğiniz hizmet için biz teşekkür ederiz 🙂 ExtraTorrent has shut down permanently ExtraTorrent with all mirrors goes offline.. We permanently erase all data. Stay away from fake ExtraTorrent websites and clones.Thx to all ET supporters and torrent community. ET was a place to be…. […]

Bir Güzel Hikayenin Daha Sonu! Extratorrent kapandı. yazısı ilk önce İNTERNET ALEMİ üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Bir Güzel Hikayenin Daha Sonu! Extratorrent kapandı.

extratorrent.cc .one extra.to gibi siteler üzerinden hizmet sağlayan Dünyanın en büyük torrent ağı tüm mirror siteleri ile birlikte kapandı. Aşağıdaki açıklamayı da ana sayfalarına koyup bu hikayeye son verdiler. Tüm bilgileri de kalıcı olarak sileceklerini ve sahte extratorrent sitelerinden ve klonlarımızdan uzak durmamızı öğütlemeyi de ihmal etmediler.

Şimdiye kadar verdiğiniz hizmet için biz teşekkür ederiz 🙂

ExtraTorrent has shut down permanently

ExtraTorrent with all mirrors goes offline.. We permanently erase all data.
Stay away from fake ExtraTorrent websites and clones.Thx to all ET supporters and torrent community.
ET was a place to be….

May 17, 2017

 

Aşağıdaki torrent sitelerinin bir kısmı iş görebilir 🙂

 • 1- Kickass Torrents (KAT)
 • 2- Zamunda.
 • 3- The Pirate Bay.
 • 4- TorrentZ.
 • 5- IsoHunt.
 • 6- ExtraTorrent. 
 • 7- YTS (YIFY) Torrent.
 • 8- RARBG.

Bir Güzel Hikayenin Daha Sonu! Extratorrent kapandı. yazısı ilk önce İNTERNET ALEMİ üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.internetalemi.net/bir-guzel-hikayenin-daha-sonu-extratorrent-kapandi/feed/ 0
Seo Ajansları Genel Olarak ne Yaparlar ? http://www.internetalemi.net/seo-ajanslari-genel-olarak-ne-yaparlar/ http://www.internetalemi.net/seo-ajanslari-genel-olarak-ne-yaparlar/#respond Mon, 15 May 2017 10:05:55 +0000 http://www.internetalemi.net/?p=3485 Seo Ajansları / Şirketleri Genel Olarak ne Yaparlar ? Organik veya inorganik(google botlarını kandırmaya yönelik) işlemler ile web sitenizin google arama moturunun birinci sayfasına hatta birinci sırasına gelmesi için çalışırlar. Bunun için ; Müşterinin SEO ihtiyaçlarının tespit edilmesi – SEO ARAÇLARI Site İçi Seo Çalışmaları Meta Taglarin düzenlenmesi Canonical URL 404 hatalarına çözüm resimlerin optimizasyonu Site için link inşası Site haritası kaliteli ve özgün içerik robot.txt düzenlenmesi 301 yönlendirmeleri analiz kodları yerleştirilmesi arama motorlarına kayıt site indexletme sayfa hızı iyileştirme mobil uyumlu sayfalar hazırlanması Site Dışı Seo Çalışmaları Backlink inşası Zararlı Backlinklerin tespiti ve iptali basın yazıları makaleler blog yazıları […]

Seo Ajansları Genel Olarak ne Yaparlar ? yazısı ilk önce İNTERNET ALEMİ üzerinde ortaya çıktı.

]]>
Seo Ajansları / Şirketleri Genel Olarak ne Yaparlar ?

Organik veya inorganik(google botlarını kandırmaya yönelik) işlemler ile web sitenizin google arama moturunun birinci sayfasına hatta birinci sırasına gelmesi için çalışırlar.

Bunun için ;

 • Müşterinin SEO ihtiyaçlarının tespit edilmesi – SEO ARAÇLARI
 • Site İçi Seo Çalışmaları
  • Meta Taglarin düzenlenmesi
  • Canonical URL
  • 404 hatalarına çözüm
  • resimlerin optimizasyonu
  • Site için link inşası
  • Site haritası
  • kaliteli ve özgün içerik
  • robot.txt düzenlenmesi
  • 301 yönlendirmeleri
  • analiz kodları yerleştirilmesi
  • arama motorlarına kayıt
  • site indexletme
  • sayfa hızı iyileştirme
  • mobil uyumlu sayfalar hazırlanması
 • Site Dışı Seo Çalışmaları
  • Backlink inşası
  • Zararlı Backlinklerin tespiti ve iptali
  • basın yazıları
  • makaleler
  • blog yazıları
 • Rakip Analizi
 • Anahtar Kelime Araştırması
 • Sosyal Medya Profillerinin Açılması ve Bilgilendirme
 • Analiz ve Sonuçları Raporlama

Seo Ajansları Genel Olarak ne Yaparlar ? yazısı ilk önce İNTERNET ALEMİ üzerinde ortaya çıktı.

]]>
http://www.internetalemi.net/seo-ajanslari-genel-olarak-ne-yaparlar/feed/ 0